הרצאות

מגוון ההרצאות שלנו

הרצאה – "שותף סוד"

תא"ל אבי בניהו דובר צה״ל בזמן תקיפת הכור בסוריה: מדבר על גילוי הכור, על ההכנות והתיאומים לקראת התקיפה, על המידור והחשאיות, על ההכנות למלחמה נוספת שנה אחרי לבנון השניה וגם על הסיפורים מאחורי הקלעים, ההמתנה מורטת העצבים ב"בור", קרב הקרדיטים והצנזורה.

הרצאה – "מזיזים לנו את הגבינה"

ההרצאה תעסוק בהתפתחות הטכנולוגיה התקשורתית, בפריחת הבלוגספירה והרשתות החברתיות ועל האתגר המרתק של מציאות זו על מדינות, צבאות, חברות, תאגידים ורשויות. איך חיים ראש ממשלה, רמטכ"ל, ראש עיר ומנכ"ל חברה בעידן החדש? כיצד מתמודדים? כיצד משתמשים? כיצד מנהלים בעידן המודרני את הזירה הציבורית. על אתגר ניהול משברים בעידן הרשתות החברתיות. מיהו דובר ומיהו עיתונאי? האם כל אחד שיש לו מכשיר סלולרי משפיע כמו עיתונאי? וגם, השפעת הרשתות החברתיות על תרבות הצריכה בישראל ועל דחיקת סדר היום המדיני- ביטחוני לטובת סדר יום חברתי- כלכלי.

הרצאה – "למה אנחנו שוב נכשלים בהסברה"

ההרצאה תעסוק ביעדי ההסברה של ישראל בעולם, באתגרים ובקשיים, במאבק בדה לגיטימציה נגד הציונות, נגד ישראל ונגד צה"ל ברחבי העולם. האם נכונה הטענה הקבועה שאנחנו תמיד נכשלים בהסברה או שזוהי הלקאה עצמית? האם עידן הרשתות החברתיות הוא נכס או נטל להסברה הישראלית? האם צה"ל מרכז עוצמות גדולות מידי בהסברה ואיפה לעזאזל משרד החוץ?

על "עוצמתה של החולשה" ועל "חולשתה של העוצמה" במאבק מול הפלשתינים, על מדינת הסטרטאפ וההייטק כמרכיב בהסברה הישראלית לצד חקלאות מתקדמת, מדע וטכנולוגיה וגם: על היהודים ששולטים בתקשורת בארצות הברית ומה זה עושה להסברה.

הרצאה – "יחסי צה"ל והתקשורת אהבות ואכזבות"

ההרצאה תעסוק ביחסים המורכבים והמתפתחים בין צה"ל לבין החברה הישראלית ואמצעי התקשורת. מתרבות ושפה של "אי שם" ו"לא רוצה לדעת" למציאות שבה כלי התקשורת אינם רואים עוד בצה"ל, בשב"כ ובמוסד "פרה קדושה".

בהרצאה מספר בניהו מניסיונו כדובר צה"ל, מפקד גלי צה"ל, יועץ לשרי ביטחון וכתב צבאי על יחסו של הצבא אל התקשורת, על יחסם של עורכים ועיתונאים לצבא ולמפקדיו, על מיקומה של הצנזורה הצבאית והשינויים שהיא עוברת ועל הקשר בין צה"ל לתקשורת הבינלאומית ולרשתות החברתיות.

אתגרי הביטחון של ישראל במזרח תיכון הפכפך

סקירה ממעוף הציפור על מצבה האסטרטגי של מדינת ישראל, על האתגרים , על צה"ל ועל המתרחש בגבולות ומעבר לכך. על האינטרסים של ארה"ב ושל רוסיה ועל מוכנותן וכשירותו של צה"ל אם תכפה עלינו מלחמה.

ליצירת קשר עבור הזמנת הרצאה, לחצו כאן