אמרו עלינו

אבי בניהו במהלך הקריירה נפגש עם אישים מובילים מהארץ ומחו"ל וזה מה שהם העידו על כישוריו של אבי

"אני רוצה להודות לאבי בשמי ובשם מערכת הביטחון על תרומה יוצאת דופן שנים ארוכות למערכת. מעטים האנשים שתרמו כל כך הרבה לשבירת המחיצות ולהבאתו של צהל כחבורה אנושית ולא רק מגן ביטחון של המדינה אל תודעת הציבור כולו."

אהוד ברק,
רה"מ לשעבר

"בכל מקום שאני נמצא אני מוצא את בניהו... כל דובר צהל מתהלך בשדה מוקשים ובניהו התהלך בשדה מוקשים משל הוא יצא למחול. עשה את זה בקסם רב, בתרומה רבה מאוד"

שמעון פרס,
נשיא המדינה

חשבתי שלאבי יש את כל הכישורים הנדרשים להיות דובר צה"ל מצוין, בעיקר לאחר התקופה של מלחמת לבנון השנייה וכל מה שהיה כרוך בה. ראיתי את אבי כמי שמכיר את הדוברות מכל זווית אפשרית... אבי בעיניי שחקן נשמה וזה יתרון אדיר.

גבי אשכנזי,
הרמטכ"ל לשעבר

אבי ניהל כבר הכל בחיים. אני אומר לכם, הוא נורא חד, הוא זריר ומהיר מחשבה. היינו בתרגיל אש באליקים, וחייל בודד סיפר לנו שהוא מקנדה. אז אבי אומר - תזמין אותו איתך לקנדה. אחרי שלא ראה את המשפחה שלו מעל שנה...

בנימין נתניהו,
ראש הממשלה

אבי הוא אישיות במשקל כבד... יש לו מה להגיד, יודע איך להגיד את זה ואדם שמתחבר לאנשים. הוא יודע להיות חבר ובמקומות בהם הוא עבד, הוא יצר גם לכידות סביבו, גם במנהיגות השקטה שלו וגם באופן בו הוא מתנהג ביום יום.

שאול מופז,
שר הביטחון לשעבר

ואני זוכר אותו מגיע לעל המשמר באמצע בשנות השמונים, להיות עיתונאי, עם אמביציה עצומה. כמעט כולם היו בדעה שעכשיו עליו לחזור לרפת, ואני זוכר את עצמי נוסע לקיבוצו לשכנע את האסיפה הכללית למה חשוב כל כך לתת לאבי בניהו להמשיך להיות עיתונאי.

סבר פלוצקר,
ידיעות אחרונות

"הסיפור שהוא כל כך ידוע וכל כך מסופר, איפה לא היית, ותראה מה אפשר לדחוף בעשרים ויותר שנה? מה לא עשית ואיפה לא היית? כמעט אין מילים לתאר את היקף הדברים שעשית. בחירה מאוד מאוד נבונה עם אפס סיכונים לתפקיד."

בני גנץ,
הרמטכ"ל לשעבר

"מהרגע שראיתי אותו התאהבתי בו, כי ראיתי בו עצמה של נשמה, של לב, של מחשבה, והשותפות ביניו זה היה רק טובת הזולת. כל מבצע לעזור לאנשים, הוא יהה הראשון. ואנחנו תמיד איתו כי אבי הוא נשמה גדולה מאוד ובעזרת השם הקדוש ברוך הוא אוהב אותו כי הוא מסור לעם ישראל..."

הרב גרוסמן,
חתן פרס ישראל